Dünya pazarı birçok sektörün bulunduğu geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu sektörlerden birisi de catering hizmetleridir. İnsanların en temel ihtiyacı olan yeme ve içme gereksinimleri artık bir sektör haline gelmiştir. Bu sektörde başarılı ve ileri görüşlülüğüyle Melek Yemek olarak kalite standartları düzeyinde hizmet vermekteyiz. Yemek yapmak başlı başına disiplin ve özen gerektirir. Özverili personellerimizle birlikte yemek alanında birçok farklı departmanlarda kaliteli hizmet vermekteyiz. Önceliğimiz her zaman sağlık ve kalite standartlarına uygun şekilde müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

Yemek Üretimi Nasıl Yapılır?

Yemek üretimi; endüstriyel mutfak gereçleriyle organizasyona katılacak olan davetli sayısına uygun olarak, lezzetleri kontrol aşamalarından geçirilerek yemeklerin üretimini ve servislerini sağlamaktayız. Güvenilir ve hijyenik ortamlarda deneyimli personellerle profesyonel mutfaklarda belirlenen menülerdeki yemeklerin eksiksiz olarak üretimini yaparak zamanında teslim etmekteyiz. Yemekler; sağlık ve temizlik standartlarına uygun denetimleri yapılmaktadır.

Yemek Üretimi Yapılan Alanlar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birinci ve en önemli önceliğimiz her zaman sağlık ve memnuniyettir. Bunun için birçok tedbir alınır ve uygulanır.

Yemek üretimi yapılan alanlar ve dikkat edilmesi gerekenler ise şöyledir;

 • Üretim yapılan alanlar gerekli koşullara sahip olmalıdır.
 • Geniş ve kullanım açısından sıkıntı yaratmamalıdır.
 • Farklı ve kullanıma elverişli istasyonlara ayrılmış olmalıdır.
 • Olası bir kazaya sebebiyet vermeyecek şekilde tasarlanmalıdır.
 • Yangın çıkması halinde gerekli müdahalenin anında yapılabilmesi için yangın tüpü bulundurulmalı.
 • Teknolojiye uygun endüstriyel mutfak gereçleri tercih edilmelidir.
 • Yemek üretimi yapılan alanların ve kullanılan araç gereçlerin bakımları ve kontrolleri belli aralıklarla düzenli bir şekilde yapılmalıdır.
 • Uzman personellerle çalışılmaya dikkat edilmelidir.
 • Gerek görüldüğü durumlarda personellere belli zamanlarda eğitim verilmelidir.
 • Yemek üretimi yapılan alanlar ve çalışanların temizliğine dikkat edilmelidir.

Yerinde Yemek Üretimi Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Taşıma yemek hizmeti, paket yemek hizmeti ve organizasyonlara yemek hizmeti verdiğimiz gibi yerinde yemek üretimi hizmeti de vermekteyiz. Yerinde yemek üretimi; talepte bulunan müşterilerimizin veya firmaların istekleri ve imkânları doğrultusunda gerekli ekipmanlarımız ve deneyimli personellerimizle mevcut olan mutfaklarına giderek yemekleri yerinde yapmaktayız. Müşteri memnuniyetini esas alarak hizmetin yapılacağı alanlar ve mutfaklarda kendi endüstriyel mutfak gereçlerimizle yerinde yemek üretimi ve hizmeti sağlamaktayız.

Yerinde Yemek Üretimi Hangi Durumlarda Tercih Edilmeli?

Yerinde yemek üretimi hizmetimizi birçok durumda başarılı bir şekilde yürütmekteyiz.

Bu durumlar ve tercih edilme sebepleri;

 • Zaman kısıtlaması: Yemek hizmeti yaparken dikkat edilen hususlardan en önemlisi zamandır. Kısıtlı bir zamanda yetiştirilmesi gereken organizasyonun başarılı bir şekilde yürütmek için yerinde yemek üretimini tercih etmekteyiz.
 • Mesafeler: Uzak mesafelerde olan organizasyonların trafik sorunlarını da göz önünde bulundurarak, müşterilerimizin ve firmaların memnuniyeti, hizmetin sorunsuz ve başarılı bir şekilde yetiştirilmesi için yerinde yemek üretimi yapmaktayız.
 • Kalabalık organizasyonlar: Katılım oranı oldukça yüksek olan organizasyon ve davetlerde planlamanın ve hizmetin doğru şekillenmesi için yerinde yemek üretimini uygun bulmakta ve organize bir şekilde yürütmekteyiz.

Yorum bırak